Pierwsze szkolenia w ramach projektu zrealizowane

Pierwsze szkolenia w ramach projektu „Integracja i mobilizacja danych o różnorodności biotycznej Eukaryota w zasobach polskich instytucji naukowych” IMBIO zostały zrealizowane.

W Projekcie przewidziano przeprowadzenie serii 4 szkoleń dla różnych grup odbiorców projektu:

1. obsługa oprogramowania do digitalizacji (osoby bezpośrednio zaangażowane w realizację Projektu)
  2. obsługa systemu kodów kreskowych (ta sama grupa)
  3. wykorzystanie danych i obsługa systemu informatycznego Projektu (pracownicy Partnerów)
  4. zasoby danych i narzędzia dostępu (grupy docelowe i użytkownicy zewnętrzni)

W okresie od lipca do września 2020 zrealizowano pierwsze dwie serie szkoleń. Szkolenie z obsługi oprogramowania do digitalizacji przeprowadzono w 11 grupach. Drugie, dotyczące obsługi systemu kodów kreskowych, podzielono na 9 grup. W szkoleniach uczestniczyli pracownicy wszystkich Partnerów. Pierwotnie, szkolenia były planowane stacjonarnie, jednak ze względu na sytuację epidemiologiczną odbyły się one w trybie online.

Druga część szkoleń planowana jest na II połowę roku 2022. Mamy nadzieję, że zostaną one wykonane w planowanej formie serii spotkań bezpośrednich.